Hamilelik

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi nasıl yapılır için eczanelerden alınan test çubukları devreye girecektir.  Bu çubuklar her ne kadar sonuçları doğru gösterseler bile yanılma payları vardır. Bu yüzden daha çok kadınlar kendileri evde baktıktan sonra bir de doktor kontrolüne gitmeyi seçerler.

Evde gebelik testi nasıl yapılır kısmında bir kaba idrarlarını toplayan kadınlar eczanelerden aldıkları çubukları ortalama olarak 5 ila 10 saniye idrar kabına batırır ve ardından çekerler. Test ekranlarında tek çizgi ya da çift çizgi çıkma durumlarına göre kadınların hamile olup olmadıkları netlik kazanır. Fakat bu noktada kadınların kesin sonuçmuş gibi hareket etmeleri önerilir. Hata yani yanılma payları olduğunu bilmek de gerekir.

Doğal Yolla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Doğal yolla gebelik testi nasıl yapılır kısmında eczanelerden alınan testler ön plana çıkacaktır. Bunun için idrar ile bekletme yöntemleri bilinir. Sabah kalkılır kalkılmaz idrar kavanozları içerisine yapılır ve 24 saat boyunca düz bir zemin içerisinde dokunmadan beklemesi sağlanır. Bu sürenin hemen ardından idrarın üst kısmı kontrol edilir. İdrarın üst kısmında beyaz ve ince bir tabaka meydana geldiyse olumsuz eğer hala duruyorsa da kadınların hamile olma ihtimalleri yüksektir.

Evde gebelik testi nasıl yapılır için bu kavanoz yöntemi geçmişten bu yana kadar kullanılmaya devam ediyor. Eskiden doktorlara gidemeyen ya da evlerine test alamayan kadınların denedikleri ve %90 oranla doğru çıkan bir sonuçtur. Bu yüzden denenmesi gerekir. Fakat net olarak sonuç almak isteyen kişilerin doktor kontrolünde olması öncelikolacaktır.

Doğal yolla Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Doğal yolla hamile olduğumu nasıl anlarım sorusu hamilelik şüphesi olan kişilerin en çok araştırmaları arasına yer almaya devam ediyor. Bulantıdan yorgunluğa, vajinal akıntıdan göğüslerde gerginliğe kadar birçok durumda artış göstermesi anne adaylarının acaba hamile miyim diye merak etmesine neden oluyor.

Evde gebelik testi nasıl yapılır kısmında eczanelerden alınan testler ile hamile olduklarını anlayabilecekleri gibi meydana gelen belirtiler ile de anlayabilirler. Fakat bunlar kadınların %100 hamile olduklarına işaret etmeyecektir. Bu yüzden de çok dikkatli bir şekilde bakmak gerekir. Doktorlarda verilen kan sonuçları kesin olacaktır.

Evde Gebelik Testi Nasil Yapilir
Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım sorusu merak edilen detaylar arasında yerini koruyor. Hamilelik sırasında kan testi sonuçları hamile olup olmadıklarını öğrenmenin en temel adımlarından geçer. Anne adayları için kan testleri genel olarak 2 şekilde meydana gelecektir. Bunların neler olduğuna bakılacak olduğu zaman niteliksel HCG kan testleri ile niceliksel HCG kan testleri olarak gözlenir. Yapılan kan testlerine göre kanda yer alan HCG değerleri ölçülür ve ona göre bakılır. Evde gebelik testi nasıl yapılır kısmında birçok şeye dikkat etmek gerekir.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Konusu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere sorarak, Anne – Bebek uzmanlarımızdan yanıt alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu